linia wydawnicza: Indie RPG

3:16
tłumaczenie, łamanie i skład
Gra powstała w wyniku dość niezwykłego konkursu na grę fabularną. Organizowane przez Rona Edwardsa (guru sceny indie) Ronnies rozgrywają się w przeciągu 24 godzin. 3:16 urzeka specyficznym dla autora humorem. Wystarczy nadmienić, że podtytuł gry brzmi „masakra wśród gwiazd”, a sam erpeg opowiada o grupie żołnierzy eksterminujących bezlitośnie cały wszechświat w imię pokoju na ukochanej Terze.
» obejrzyj plik pdf (1.48 MB)
» obejrzyj kartę postaci w pliku pdf (55.2 KB)

Cienie
tłumaczenie, łamanie i skład
Gra fabularna dla ludzi w każdym wieku (w tym także dla małych dzieci). Gracze wcielają się w role ciekawskich dzieciaków, które zostają zbudzone w nocy i zaczynają myszkować po cichu. We wszystkim ma przeszkadzać druga natura człowieka, ta, która zawsze chce nas wciagnąć w kłopoty. Gra posiada bardzo znikomą ilość mechaniki.
Cienie zdobyło III miejsce w 2002 roku w kategorii Best Free Indie RPG nagrody Indie RPG Awards.
» obejrzyj plik pdf (1.54 MB)

Małpi interes
ISBN: 978-83-927793-3-9
tłumaczenie, łamanie i skład
Zestaw dwóch szalonych mini gier o dość podobnej tematyce, w których gracze wcielają się w role… małp.
Akcja MonkeyWrench Zaka Arntsona toczy się na statku kosmicznym, na którym na skutek niespodziewanego zbiegu okoliczności na wolność uciekają małpy (głodne, szalone i na dodatek zrzędliwe), trzymane dotychczas w celach eksperymentalnych czy rozrywkowych.
Amazing Monkey Adventures Jareda Sorensena opowiada z kolei o przygodach sympatycznych zwierzaków zbiegłych z klatek miejskiego zoo.
» obejrzyj plik pdf (1.81 MB)

Nicotine Girls (reedycja)
ISBN: 978-83-927793-1-5
tłumaczenie, łamanie i skład
Wciel się w przedstawicielki płci pięknej, których życie jest o wiele bardziej skomplikowane niż by się mogło wydawać. Spełnienie własnych marzeń to często droga bolesna nie tylko dla nas samych, ale i dla naszych bliskich. Jak więc tego dokonać, aby nikt, łącznie z Tobą, nie ucierpiał? Zagraj i przekonaj się, że to wcale nie jest takie łatwe…
Nicotine Girls zdobyło I miejsce w 2002 roku w kategorii Best Free Indie RPG oraz nominację w kategorii Best Synergy nagrody Indie RPG Awards.
» obejrzyj plik pdf (1.12 MB)
» (pierwsza edycja) obejrzyj plik pdf (1.70 MB)

Savage Worlds: Jazda Próbna 5
łamanie i skład
Jedna ze sprawniejszych i popularniejszych mechanik filmowych. Dzięki zasadom opartym o hasło „Fast! Furious! Fun!” oraz szeregowi wydanych do niej settingów (np. Deadlands: Reloaded) zdobyła dużą popularność na zachodzie. Wydawnictwo PEG wspiera ją też licznymi publikacjami w sieci, do których należą kolejne edycje Test Drive – Jazdy Próbnej, czyli darmowej i demowej wersji systemu.
» obejrzyj plik pdf (6.72 MB)

Until we sink…
ISBN: 978-83-927793-0-8
tłumaczenie, łamanie i skład
Norweska gra indie z użyciem kart niewymagająca MG, która została dobrze przyjęta przez rodaków, a później, poprzez przetłumaczenie jej na angielski, także na całym świecie. Jej akcja ma miejsce na wysepce gdzieś na Oceanie Spokojnym, na której znajduje się hotelowy kurort wypoczynkowy. Gracze wcielają się w role miejscowych i przyjezdnych, którzy poprzez wieczorne konwersacje na hotelowym patio starają się rozwikłać tajemniczą śmierć wędkarza i inne podejrzane wydarzenia na wyspie. A ta z kolei powoli się zatapia…
» obejrzyj plik pdf (1.27 MB)