Czym jest górskie ubezpieczenie?

Gdy planujemy zdobyć górki szczyt czy też wybieramy się w Tatry na rodzinny urlop, to z pewnością zastanawiamy się, czy w ogóle warto pieniądze wydawać na ubezpieczenie w góry

Jaki jest zakres ochrony tego ubezpieczenia?

Gdy planujemy zdobyć górki szczyt czy też wybieramy się w Tatry na rodzinny urlop, to z pewnością zastanawiamy się, czy w ogóle warto pieniądze wydawać na ubezpieczenie w góry (więcej: http://bezpiecznypowrot.pl/dla-kogo/turystyka-gorska-i-trekking/). Na pewno wszelkie opłaty za ubezpieczenie górskie są niższe i to nieporównywalnie do korzyści, które płyną z polisy. Musimy także pamiętać, że za ratowniczą akcję w górach zapłacić możemy z własnej kieszeni, a nie są to wale niskie kwoty.

Wśród przyczyn najczęstszych górskich wypadków można wymienić nagłe zachorowanie, upadek z wysokości, zabłądzenia, urazy jak i także brak umiejętności odpowiedni do wypraw wymagających. Sytuacje nieprzewidzianie zdarzają się naprawdę częściej, a niżeli by się można było tego spodziewać. Ubezpieczenie w góry na snowboard czy też na narty często bywają wydatkiem bagatelizowanym. Zapominamy o tym, że wykupienie ubezpieczenia nam gwarantuje pokrycie kosztów medycznego ratownictwa, które w niektórych przypadkach mogą być naprawdę wysokie szokująco.

A czy zastanawialiśmy się kiedykolwiek przed czym nas chroni górskie ubezpieczenie? W zasadzie nie można jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Wszystko tak naprawdę jest zależne od pakietu wykupionego. Pakietów jest wiele. W zależności od wyboru konkretnego pakietu ubezpieczenie nasze może zawierać:

  • koszty leczenia,
  • koszty ratowniczej akcji,
  • ubezpieczenie OC w prywatnym życiu,
  • ubezpieczenie od następstw wypadków nieszczęśliwych.
  • rozszerzenia specjale dla osób, które uprawiają ekstremalne sport na przykład wysokogórskie narciarstwo,
  • ubezpieczenie bagażu oraz sportowego sprzętu.

Jak widzimy na powyższym naprawdę pakiety ubezpieczeniowe mogą być bardzo rozbudowane. Możemy wybrać ubezpieczenie bardziej rozbudowane czy też podstawowe. Wybór należy do nas.

People obraz autorstwa photoangel - www.freepik.com